Antek III w Oławie. Po szóstej rundzie było 1571 punktów ... znowu obeszliśmy się smakiem.

| Link do artykułu | drukuj |  2018-09-16 18:02:21

Kolejną próbę wywalczenia "trójki" podjął Antek i po raz kolejny zabrakło niewiele. Jako jedyny pokonał zwycięzcę turnieju, wygrał z dwoma elowcami. I znowu nie wystarczyło.

Niełatwo jest wypełnić normę w trudnym turnieju, o czym przekonał się dzisiaj nasz nowy zawodnik, Grzegorz Omelan, posiadacz wielu mistrzowskich tytułów w tenisie stołowym, aktualnie anglista w II LO im. Zbigniewa Herberta. Szachy uczą cierpliwości. W takim razie uzbrajamy się w cierpliwość i czekamy ...

3.0

Dzisiaj w OACC grali Antek i Tymon. Zagrali na miarę możliwości ale bez błysku. Jutro debiutuje Grzesiek. Jak zagra ?

| Link do artykułu | drukuj |  2018-09-15 20:20:51

Na zdjęciu wykonanym przez Romana Michałka (dziadek Antka) od prawej : Tymon Bucyk, tato Tymona i pan Łukasz.

Polanica 2018 - resume.

| Link do artykułu | drukuj |  2018-08-27 21:56:54

Nieudana była niestety dla nas ostatnia runda turnieju. Jedyny punkt zdobyła Magda. Dały o sobie znać zmęczenie wyczerpującym dziewięciodniowym maratonem i brak doświadczenia. Częściowo zabrakło też na pewno umiejętności gry na dłuższych dystansach. Chwilowy brak koncentracji niestety często bardzo drogo kosztuje.

Boleśnie o tym przekonali się w niedzielę Kamila i Antek.

Gdyby wygrała IX rundę, Kamila zajęłaby drugie miejsce w kategorii open. Remis dawał pierwsze miejsce w kategorii dziewcząt. Przyszła porażka. To zepchnęło Kamilę na szóstą lokatę i drugie miejsce wśród dziewcząt. Mimo to dziękujemy bardzo naszej zawodniczce za piękną walkę, zdobyte 5,5 punktu i czwartą kategorię. Kamila przez kilka rund była na czele stawki i jako jedna z dwojga startujących pokonała w czwartej rundzie późniejszego zwycięzcę turnieju, 12 letniego Jakuba Nowaka z Rawy Mazowieckiej. Poza tym miała najwyższe wszystkie punktacje dodatkowe. Czy to mało ?

W ostatniej rundzie Antek Sokołowski był bliski wypełnienia normy na trzecią kategorię. Zabrakło niewiele - 30 punktów (Ruz = 1520). W stawce 105 silnych zawodników zajął 54 miejsce, zdobył połowę możliwych do uzyskania punktów (4,5). Zrobił małą częściówkę Elo, rozegrał kilka ciekawych partii.

Pozostali nasi reprezentanci ponieśli niestety straty rankingowe i udziału w turnieju na pewno nie zaliczą do udanych.

Remisowa seria Damiana. Kamila i Antek przed trudnym egzaminem.

| Link do artykułu | drukuj |  2018-08-26 07:32:23

Czy oni dadzą radę na egzaminie ? - zdaje się zastanawiać patron turnieju

+3-0=2. Dobry dzień w Polanicy.

| Link do artykułu | drukuj |  2018-08-24 16:25:20

Trzy zwycięstwa i dwa remisy zanotowali nasi reprezentanci w siódmej rundzie. Była to pierwsza kolejka bez przegranej. Do końca turnieju dwie rundy. Jest jeszcze o co walczyć.

Nasza Kamila pokonana ... przez GM Marcina Tazbira.

| Link do artykułu | drukuj |  2018-08-23 16:54:13

W swojej grupie Kamila nadal prowadzi i jest niepokonana. Dzisiaj uzyskała cenny remis.

Uległa jednak nieco później, ale w symultanie w Parku Zdrojowym i to nie byle komu, bo arcymistrzowi Marcinowi Tazbirowi.

Kamila z "czwórką". Jeden cel osiągnięty !

V

Kamila kontynuuje piękną serię. Pierwsza porażka Magdy. Antek pnie się w górę.

| Link do artykułu | drukuj |  2018-08-21 22:26:52

Jak podoba Wam się czołówka tabeli polanickiego turnieju po czterech rundach ? Ja nie zmieniałbym w niej nic do końca. A jutro dopiero półmetek tego maratonu.

7.0

Ojciec pokonany !!! Poniedziałek na remis.

| Link do artykułu | drukuj |  2018-08-20 15:16:15

"Ojciec pokonany !!!" - SMS o takiej treści dostałem dzisiaj krótko po jedenastej od mamy Kamili. Wczoraj nasza zawodniczka grała z ośmioletnim Michałem Kołyszko z UKS Gedanensis Gdańsk, a dzisiaj los skojarzył ją z tatą Michała, Marcinem. Kamila pokonała i tatę i syna, co wystawia bardzo dobre świadectwo naszej debiutantce w tak poważnym turnieju.

Klubowy bilans dnia to +1-1=3 co oznacza 1 wygraną, 1 porażkę i 3 remisy (Antek,Magda i Jacek). Przed nami czwarta runda. Co przyniesie ? Jutro o tej porze już będzie wiadomo.

Dzisiaj Orlik - reszta świata - 3,5 : 1,5 !

| Link do artykułu | drukuj |  2018-08-19 15:54:58

Punkty dla Orlika zdobyli : Damian Łada, Antoni Sokołowski, Kamila Bańkowska (po 1) i Magdalena Jurkowska 0,5. Dla "reszty świata" : Adam Krzos 1 i Marek Wziątek (obaj Lubin) 0,5.

Jutro od 9.30 w grupie C Damian gra na szóstej szachownicy, powinna być transmisja http://chessarbiter.com/turnieje/2018/ti_2270/ Nie przegapcie !

P.S. Niecodzienną okazję zagrania z arcymistrzem Marcinem Tazbirem będzie miała we czwartek Kamila. Jej tata zaproponował, Kamila nie odmówiła i za kilka dni spojrzy w oczy GM. Brawo za decyzję !