Wielka niespodzianka na Słowiańskiej ! "Budowlanka" wygrywa Licealiadę

 | Link do artykułu | drukuj |  2021-10-28 21:28:17

   Daniel Bogacki, uczeń Zespołu Szkół Budowlanych, pokonując na pierwszej szachownicy bardziej doświadczonych Dariusza Marszałka (ZSZ 1) i Kacpra Maszkowskiego (LO 1) zdecydował o tym, że Jego drużyna zupełnie nieoczekiwanie wywalczyła tytuł Mistrza Powiatu i awans do półfinału wojewódzkiego.

  Turniej rozpoczął się od remisu 2:2 "Budowlanki" ze "Słowiańską". W kolejnym meczu gospodarze pokonali "Stary Ogólniak" 3:1 i wydawało się, że pierwsze miejsce zajmą podopieczni Krzysztofa Lerocha.  Zespół ZSB grając pod presją w ostatniej rundzie z LO 1 wykonał trudne zadanie wygrywając z niełatwym rywalem w tych samych rozmiarach co gospodarze. Stało się  jasne, że kryterium rozstrzygającym o kolejności w turnieju będą wyniki na pierwszej i kolejnych szachownicach. Wystarczyło porównać wyniki na pierwszych "deskach". I w ten sposób niedoceniany zespół z Kamiennej wygrał Licealiadę dzięki 100% wynikowi Daniela Bogackiego. Drugą i trzecią szachownicę zdominowali Dawid Gawlas i Kacper Szlede (ZSZ 1), a pierwsze miejsce wśród dziewcząt wywalczyła Wiktoria Sacha (ZSB).

  Miłym akcentem turnieju były wspomnienia Darka, Dawida, Kacpra i Kuby sprzed 10 i 11 lat z początków szachowej edukacji w Przedszkolu nr 4 na ulicy Chrobrego. Troszkę żal, że tylko trzy drużyny z powiatu zmobilizowały się na to spotkanie przy "królewskiej grze" ... 

Odwiedzin dziś: 18 Odwiedzin wszystkich: 363310