Niespodzianka na Zamku Piastów Śląskich. Napisali o nas w NTO z 11 maja.

 | Link do artykułu | drukuj |  2018-04-28 20:27:05

      

  dyrektor Muzeum, Starosta Powiatu i pomysłodawca turnieju       kluczowy pojedynek PSP 6 vs PSP 5 : Michał wygrywa z Mateuszem, Milena remisuje z Julią     Dream Team : Antek, Michał, Karol i Kamila

      W przepięknej scenerii Zamku Piastów Śląskich dzięki przychylności dyrektora Muzeum, Dariusza Byczkowskiego, odbyły się Drużynowe Mistrzostwa Powiatu Brzeskiego dla dzieci do lat 10 (rocznik 2008 i młodsi). Inicjatorem zorganizowania turnieju jest Andrzej Jędrzejko, nauczyciel geografii, z zamiłowania szachista. Patronatem Mistrzostwa objęli Starosta Powiatu, Maciej Stefański i burmistrz Jerzy Wrębiak.

    Osiem drużyn rywalizowało systemem rundowym. Zupełnie nieoczekiwanie triumfowała reprezentacja PSP 6 w składzie : Oskar Malatyński (5 pkt. z 7), Michał Uruski (6,5/7), Karol Hrynyszyn (7/7) i Milena Kenar (4,5/7). Stracili tylko 1 duży punkt, remisując z jednym z faworytów, ZSP Czepielowice. Podopieczni pana Andrzeja zremisowali w trzech meczach co wystarczyło do zajęcia drugiej lokaty.  Trzecie miejsce w trzyosobowym składzie wywalczyła PSP 5.

NTO  w wydaniu z 11 maja doniosła :

Trzydziestu młodych graczy wzięło udział w Drużynowych Mistrzostwach Powiatu Brzeskiego w Szachach. Impreza odbyła się w Zamku Piastów Śląskich w Brzegu. 
W zawodach startowali głównie uczniowie z podstawówek w Brzegu, łącznie osiem drużyn z sześciu szkół. 

To pierwszy tego typu turniej - mówi Jacek Toporowski, instruktor szachowy, współorganizator Drużynowych Mistrzostw Powiatu Brzeskiego. - Obserwujemy rosnące zainteresowanie szachami wśród dzieci i dorosłych. Wśród uczestników było wiele osób początkujących. Wszyscy byli bardzo grzeczni i zmobilizowani.
Szachy to świetna rozrywka, ale gra uczy też uczciwości, cierpliwości, wycisza i trenuje umysł. To umiejętności przydatne każdemu w codziennym życiu, dlatego chcemy szachami zarażać podczas kolejnych turniejów - mówi Jacek Toporowski. 

Imprezę zwyciężyła reprezentacja PSP nr 6, druga lokata przypadła I drużynie z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Czepielowicach, natomiast trzecia uczniom z PSP nr 5. W zorganizowanie mistrzostw zaangażowali się też inni pasjonaci gry z Brzegu: Andrzej Jędrzejko i Kordian Zamojski. 

Czytaj więcej: http://www.nto.pl/sport/inne-dyscypliny/a/druzynowe-mistrzostwa-powiatu-brzeskiego-w-szachach,13161840/

Odwiedzin dziś: 21 Odwiedzin wszystkich: 187730