"Nowy" z tarczą w Mistrzostwach Powiatu

| Link do artykułu | drukuj |  2017-11-16 20:40:22

W auli Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 rozegrano turniej o drużynowe mistrzostwo szkół średnich naszego powiatu. Po kilkuletniej supremacji uczniów spod znaku Marii Skłodowskiej - Curie, tym razem najlepszą okazała się reprezentacja, której patronuje Zbigniew Herbert. Od lat nazywane "nowym", drugie Liceum Ogólnokształcące, wygrało rywalizację w składzie : Miłosz Świerk, Mateusz Dworzycki, Gabriel Szyszka i Magdalena Augustyn. Aktualni mistrzowie powiatu zgromadzili 7 punktów "dużych" i 12,5 z 16, możliwych do zdobycia, "małych". Na drugim miejscu finiszowała ekipa ze Słowiańskiej (5/10), na trzecim stopniu podium zameldował się Bolesław Chrobry czyli "stary ogólniak" (4/8).

Na kolejnych szachownicach (od pierwszej do czwartej) najlepsi byli : Miłosz Świerk (LO 2 - 4 punkty), Mateusz Dychus (LO 1 - 4), Gabriel Szyszka (LO 2 - 4) i Magdalena Augustyn (LO 2 - 3). Poza wymienionymi najwięcej punktów dla swoich zespołów zdobyli : Julia Iwanicka i Natan Gajewski po 3 dla ZSZ 1, Daniel Warzycha 3 dla ZSE oraz Oliwia Flis i Dawid Jania po 1 dla ZSB.

Na dokładkę kolejny kwiatek z szachowej łączki. Pozycja na diagramie powstała w jednej z granych partii. Wyboru zbyt wielkiego nie ma : Hb1pat lub Ha8 mat. Co wybrał jeden z uczestników turnieju ? Odpowiedź pozostawiam szanownym P.T. czytelnikom.

Odwiedzin dziś: 119 Odwiedzin wszystkich: 505988